© 2022 Jerzy Zięba – blog

jerzy zięba

Od mało znanych teorii naukowych po hipnoterapię

- 1 kwietnia 2022

Jerzy Zięba, z zawodu hipnoterapeuta, jest osobą, która wywołuje skrajne reakcje. Książki tego autora wiążą się też z licznymi kontrowersjami. Wielu zarzuca mu naginanie faktów ze świata nauki i tworzenie zupełnie bezpodstawnych teorii naukowych, które nie mają racji bytu. Jedną z jego najchętniej kupowanych serii poradników są Ukryte terapie. Czego się z tego cyklu dowiemy? I czy faktycznie jerzy zięba jest autorem, po którego książki warto sięgać?

Mało znane teorie naukowe

Zięba w Ukrytych terapiach skupia się przede wszystkim na alternatywnych metodach leczenia. Opisuje liczne sposoby znane z medycyny naturalnej, które jednak nie zostały nigdy potwierdzone przez profesjonalnych i doświadczonych lekarzy. Autor przy tym analizuje wybrane teorie naukowe oraz badania, które nie należą do zbyt znanych czy też zbyt popularnych w świecie nauki. Na ich podstawie twierdzi, że leczenie farmakologiczne często nie jest w stanie zdziałać tyle, co leczenie oparte na naturalnych składnikach. Warto jednak traktować to z dystansem, gdyż badań, na których opiera się Jerzy Zięba, jest zbyt mało, aby można było dokładnie określić ich miarodajność.

Świat hipnoterapii

Całkiem sporo miejsca Zięba poświęca też zagadnieniu, którym zajmował się przez większość życia, czyli hipnoterapii. Ta według niego jest w stanie w zauważalny sposób polepszyć nasze życie codzienne, zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Książki Zięby powinno traktować się raczej jako ciekawostkę, aniżeli poradniki, z których faktycznie możemy wyciągnąć poparte działaniami naukowymi treści.

Ukryte terapie autorstwa Jerzego Zięby to:

– poradnik skupiający się na leczeniu alternatywnym i domowym,

– autor poświęca sporo uwagi nowotworom,

– opis wielu mało znanych badań naukowych oraz teorii,

– analiza poszczególnych możliwości leczenia,

– dawka wiedzy na temat hipnoterapii,

– alternatywne metody leczenia,

– dla osób, na które nie zadziałało farmakologiczne leczenie.